Loading...

TANK KONTEYNER ÇALIŞMA BİÇİMİ

Ürün, haznenin üstündeki doldurma( Menhol ) deliğinden sokulur ve genellikle yer çekimi, pompa veya basınç ile alt çıkıştan boşaltılır. Boşaltmadan sonra, depo haznesi tanınmış bir temizleme istasyonuna götürülür, önceden taşıdığı ürün yıkanarak temizlenir ve ardından bir sonraki yükü için hazır hale getirilir.

1. Emniyet valfi

Emniyet valfi kontrol ve bakım veya temizlik için tankın iç kısmına erişim sağlar. Adından da anlaşılacağı gibi, emniyet valfi gerekirse aşırı basıncı tahliye eder.

2. Hava girişi, üst çıkış vanası ve yedek flanş

Üst valf, üstten doldurma veya boşaltma sağlar. Hava girişi doldurma, boşaltma veya temizleme sırasında basıncı veya vakumu boşaltmak için kullanılır. Yedek flanş, uzman işlemler için ilave bir valf takmak için kullanılır.

3. Termometre

Tank içeriğinin sıcaklığını ölçer.

4. Buharlı ısıtma

Maddenin taşıma sırasında katılaşması veya ısının alıcının gerektirdiği sıcaklığın altında olması durumunda, ısıtmaya olanak sağlamak için tanklara genellikle entegre bir buhar ısıtma sistemi bulunur. Buharlı ısıtma sistemi, basınç geçirmez tüpler oluşturmak için tank kabuğunun alt tarafına kaynaklı bir dizi ( Serpantin ) kanal içerir, buhar, sıcak sunun içinde dolaşması ile dıştan içe doğru ısıtma sağlar.

5. Alt boşalma

Alt vana, tankın alt açıklıktan doldurulmasını ve boşaltılmasını sağlar.

6. Uzaktan kumanda

Tankın zemin seviyesinden çalışmasını sağlamak için üst vanalar uzaktan kumandalı olabilir. Tankın üstüne bir kablo mekanizması ile bağlıdır.

7. Merdiven

Tankların üstüne ulaşım için kullanılan tırmana ekipmanı, tankların gövdesine kaynaklı veya vidalı olarak montelidir.

8. Taşıma koruması

Dolum esnasında olası taşmaların toplandığı havuz.

9. Yalıtım

İzolasyon, kabın ısıtılmasını veya soğutulmasını sağlayan sıcaklık kontrollü bir ortamı garanti eder. Çok yönlülüğü sağlamak için, genel amaçlı tankların çoğu yalıtılmıştır. Yalıtım ayrıca, çarpma veya yangına müdahale durumunda tank çeliğine bir derece koruma sağlar.

10. Güvenlik rayı

Bazı tanklar, monte ederken güvenlik nedeniyle katlanabilir bir tırabzana sahiptir.

11. Veri plakası

Düzenleyici onay referansları dahil olmak üzere tanka ait tüm ayrıntılı bilgiler içeren tank plakası

12. Çerçeve ve geçit

Tank çerçevesi yapısal olarak tank tankını destekler ve tankın kaldırılmasını, taşınmasını ve istiflenmesini sağlar. Arkaya monte edilen merdiven ve üst yürüme yolu, operatöre üst servis donanımlarına erişim sağlar.