Loading...

TANK KONTEYNER
NEDİR?

Tank konteyner veya diğer bir adı ile ISO tankı, endüstride yaygın olarak kullanılan, bir UN portatif tank, bir basınçlı kaptır ve genel olarak 20ft'lik koruyucu bir konteyner çerçevesi ile çevrili silindiri ifade etmek için kullanılır. Bu tankın Multimodal olarak karayolu, demiryolu ve deniz yoluyla kolayca taşınmasını sağlar. Tank ISO standartlarına uygun olarak üretilmiştir, amacı standart bir üretim süreci oluşturmaktır, böylece tank yerlerinden bağımsız olarak değiştirilebilirler.

ISO depo konteynerleri hem tehlikeli hem de tehlikeli olmayan sıvıları ve gazları, bunlarla sınırlı olmamak üzere, otomotiv yakıtları ve yağlayıcıları, sıvılaştırılmış gazları (LNG ve LPG), yanıcıları ve aşındırıcıları; ayrıca sıvı gıda sınıfı ürünler için de kullanılabilirler (içecekler dahil). Birçok durumda, tankerler daha güvenli ve daha düşük maliyetli olduklarından Avrupa’da yaygın olarak tercih edilen bir seçenektir. Tank konteynerlerini kullanmanın diğer bir avantajı ambalajlar açısından daha çevrecidir.

Çoğu tank konteyner dış görünümde birbirine benzer ve oldukça muntazam görünüyor olsa da, üretim süreci, kullanılan çelik, astarlar ve bağlantı parçaları gibi değişkenler kalitesinin belirlenmesinde önemli rol oynar. Bir ISO tankının sınıflandırması çeliğinin ve fittinglerinin özelliklerine bağlıdır ve ne tür bir ürünün taşınabileceğini belirler.